#HASTANEDEKÜRTAJ
0 531 027 77 77

HASTANEDE KÜRTAJ
Bu kategoride, hastanede kürtajın avantajları, kürtaj şartları, kürtaj fiyatları, kürtaj hakkında hukuksal maddeler yer almaktadır.

Özel Hastanelerde Kürtaj Fiyatları

Özel hastanelerde yapılan kürtaj fiyatları devlet hastanesindeki kürtaj fiyatlarına göre farklılıklar arz etmektedir. Bu fiyat farkının çeşitli sebepleri vardır. Fiyatları etkileyen en önemli husus gebeliğin kaçıncı haftasında olunduğudur. Ayrıca kürtajın türü, hastanenin özellikleri, doktorun nitelikleri ve sizin özel istekleriniz gibi konular da fiyatları etkilemektedir. 

Doğrudan net fiyatları vermemiz yasal olarak mümkün olmamakla birlikte yukarıda belirtilen maddelere göre 500 ila 3000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Peki kürtaj hangi durumda ücretli hangi durumda ücretsiz yapılmaktadır?

Kürtaj operasyonu 18 yaşını doldurmuş kadınlarda evli ve bekar olmaları durumuna bakılmaksızın 10 haftalık gebelik geçilmemişse kürtaj fiyatları tahsil edilerek özel hastanelerde sorun yasanmadan yapılmaktadır.

Eğer tıbbi bir problem varsa, aşırı kanama ve düşük riski gibi kürtaj yapılması gereken yetişkin kadınlarda özel hastanelerde acil bolümünden sevk edildiklerinde kürtaj fiyatları göz ardı edilerek yani ücretsiz olarak yapılmaktadır.  

Kimler, hangi durumlarda kürtaj yaptırabilir yazımızı inceleyebilirsiniz.

YENİ EKLENENLER