#HASTANEDEKÜRTAJ
0 531 027 77 77

HABERLER
Kürtaj hakkında çıkan haberler ve kanunlar bu sayfada yayınlanmaktadır...

Kürtajı 18 yaşının altında veya üstünde buluğ çağını geçtikten sonra herkes olabilme hakkına sahiptir. Bu iş için  eğer 18 yaşın üzerinde bekar bir bayan ise o zaman tek başına kendisinin imzası alınarak kürtaj işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ama eğer 18 yaşın altında ise kişi o zaman mutlaka bir ebeveynin yani anne veya babanın onayı gerekmektedir.

Üreme Sağlığı Yasa Taslağı Eski Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulan taslakta muayenehanelere bu konuda sıkı yaptırımlar geliyor. Ayrıntıları, TRT Haber'in sorularını cevaplayan Sağlık Bakanı Recep Akdağ açıkladı. Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı, 'Üreme Sağlığı Yasa Taslağı'na ilişkin çalışmalarını tamamlıyor.

Yyapılan çalışmaya göre, son 5 yılda kürtaja başvuran 10 bin kişiden yarıya yakını doğum kontrol yöntemleri uygulamaya başladı. Aile Planlaması , kürtajın aile planlaması yöntemi olarak algılanmaması gerektiğini bildirdi. Klinikte uzmanlar tarafından aile planlaması yöntemleri hakkında danışmanlık verildiğini belirten yetkililer ''Doğum kontrol yöntemi kişiye özgü olmalıdır.